Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року

28.08.2014

23 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань оціночної діяльності». Зазначений закон ліквідував окремий напрямок (спеціалізацію)  оціночної діяльності – «оцінка  для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства».

Також,  23 серпня 2014 року була опублікована та набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 р. №358 «Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», якою була визнана такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. №231 «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства».

 

Постановою №358 передбачено, що:

–  оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (далі - оподаткування), є ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав;

оцінка об'єкта для цілей оподаткування здійснюється  суб’єктами оціночної діяльності, які відповідають вимогам, установленим Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та «Про оцінку земель» (тобто, без будь яких додаткових вимог з боку ФДМУ та Держкомзему!).

 

Постановою №358 не передбачено наявності на звітах про оцінку, виконаних СОД, що відповідають вимогам зазначених вище законів,  жодних реєстраційних номерів, а також процедури перевірки цих звітів в Єдиній базі даних звітів про оцінку!!!

 

Суб'єкти оціночної діяльності, включені  згідно з вимогами нечинного Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. N 231, до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності,  зобов’язані привести свою діяльність  відповідність з вимогами Законів України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» і «Про оцінку земель» у десятиденний строк з моменту набрання чинності постановою №358 (тобто до 3.09.2014 року).

 

 

 

 

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства