Новини Мiн'юсту: Уточнено порядок реєстрації дитини у разі її народження поза закладом охорони здоров?я

09.09.2011

Законодавчим актом, проект якого був розроблений Міністерством юстиції, внесено зміни до чинного закону, які спрямовані на встановлення  механізму щодо підтвердження  факту народження дитини, яка народилася  поза закладом охорони здоров'я.

Згідно із документом, підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров´я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров´я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров´я, який проводив огляд матері та дитини. У разі коли заклад охорони здоров´я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Передбачено, що порядок утворення медичної консультаційної комісії та положення про неї затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров´я. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини. У разі відсутності документа закладу охорони здоров´я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.

Закон забезпечить своєчасність державної реєстрації народження та отримання батьками допомоги у зв’язку з народженням дитини, а також запобігання випадків шахрайства, викрадення та торгівлі дітьми.

Щорічно органи державної реєстрації актів цивільного стану реєструють в середньому понад 500 тис. народжень дітей, з яких біля 900 (0,18 %) народжуються поза закладом охорони здоров'я.

 

 Джерело: Міністерство юстиції України

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства