З 1 листопада в Україні набрав чинності єдиний стандарт для реєстрації приватної нотаріальної діяльності

02.11.2011

Міністерство юстиції затвердило стандарт, за яким в Україні повинна надаватися адміністративна послуга з реєстрації приватної нотаріальної діяльності. Відповідний наказ, який підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович, набрав чинності сьогодні, 1 листопада.

 

За словами Міністра, стандарт розроблено для підвищення якості виконання територіальними органами юстиції державної функції з питань реєстрації приватної нотаріальної діяльності.  Зокрема, визначено строки надання послуги, перелік документів, вимоги щодо необхідного рівня, якості і доступності послуги, послідовність дій тощо.

 

Так, наказом Мін‘юсту встановлено, що строк  реєстрації приватної нотаріальної діяльності не повинен перевищувати семи дня з дня подання заяви. Послуга з реєстрації приватної нотаріальної діяльності повинна надаватися управліннями юстиції виключно на безоплатній основі.

 

Місцезнаходження органу, що реєструє приватну нотаріальну діяльність, має визначатися з урахуванням доступності , зокрема, з огляду на належне транспортне та пішохідне сполучення.

 

Наказ зобов‘язує управління юстиції надавати довідки та консультації громадянам з питань реєстрації приватної нотаріальної діяльності усіма доступними способами – безпосередньо в приміщенні управління, телефоном, а також розміщувати необхідну інформацію через мережу Інтернет, зокрема, на інтернет-сайтах управлінь юстиції.

 

Відмова у реєстрації приватної нотаріальної діяльності може бути оскаржена до суду в місячний строк з дня її одержання.

 

Джерело: Міністерство юстиції України

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства