Перші центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги запрацюють у 2012 році у Харкові, Хмельницькому та Київській області

29.12.2011

Відповідної домовленості про відкриття центрів досягнуто між Центром правової реформи і законопроектних робіт та Правлінням Української фундації правової допомоги - громадської організації, яка на сьогодні здійснює реалізацію низки пілотних проектів в Україні  з надання безоплатної правової допомоги.

 

За словами Андрія Вишневського, перші центри планується відкрити на базі відповідних офісів громадського захисту, створених у Харкові, Хмельницькому та Київській області у 2006 році за сприяння Міжнародного фонду «Відродження», та діяльність яких підтримується Українською фундацією правової допомоги.

 

Андрій Вишневський повідомив, що протягом І – ІІІ кв. 2012 року в рамках проекту співпраці відбудуться конкурсні відбори адвокатів, укладання з ними контрактів та створення відповідних реєстрів. Для цього планується провести широку агітаційну кампанію для адвокатів посередництвом засобів масової інформації.

 

За словам  Андрія Вишневського, на сьогодні до участі у проекті вже долучилися голова Асоціації правників України Валентин Загарія, члени Правління Спілки адвокатів України Тетяна Варфоломеєва, Алла Ваннікова та Наталія Вагіна.

 

Паралельно з підбором адвокатів здійснюватиметься робота з інституційного розвитку центрів вторинної правової допомоги: розробка регламенту (адміністративних процедур) роботи центрів, який включатиме формування кваліфікаційних вимог та відбір директорів, адвокатів-менеджерів з якості та адміністративного персоналу центрів, а також навчання персоналу центрів.

 

Планується також провести дослідження й сформувати пропозиції щодо умов та системи оплати послуг адвокатів, техніко-економічного обґрунтування формування системи правової допомоги, технічного завдання на створення ІТ-системи тощо.

 

У рамках співпраці протягом 2012 року планується також видати посібник з питань діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, провести круглі столи з обговорення моделі управління системою безоплатної правової допомоги та стандартів надання правової допомоги та способів їх забезпечення.

 

Як відомо, закон про «Безоплатну правову допомогу» покладає на Міністерство юстиції утворити в Україні до1 січня 2013 року мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі Центри забезпечуватимуть надання безоплатної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання та арешт; підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства; особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту; особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов’язковою. Зокрема, Центрами надаватиметься допомога у складанні процесуальних документів, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, захисті від обвинувачення.

 

 

Джерело: Міністерство юстиції України 

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства