Президент України підписав зміни до Цивільного кодексу і закону "Про нотаріат"

15.10.2010
Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 2527–VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з ратифікацією Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів».

Закон, проект якого був розроблений Міністерством юстиції, передбачає зміни до Цивільного кодексу України та Закону «Про нотаріат».

Змінами передбачено, що заповіти, посвідчені нотаріусами або іншими посадовими, службовими особами, визначеними у статтях 1251 - 1252 Цивільного кодексу, а також відомості про спадкові договори підлягають обов’язковій державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України.

Метою змін до Закону «Про нотаріат» є гарантування права будь-якій особі, навіть якщо вона не є спадкоємцем за законом (при наявності свідоцтва про смерть), але вважає себе ймовірним спадкоємцем за заповітом, з’ясувати факт наявності заповіту і місце його зберігання.

Зміни до статей 56 і 57 Закону «Про нотаріат» передбачають обов’язок реєстрації заповітів у Спадковому реєстрі.

Законом встановлено строк набрання чинності - через шість місяців з дня його опублікування, а також доручено Кабінету міністрів забезпечити розробку і прийняття положення про Спадковий реєстр.

 

Прес-служба Міністерства юстиції України

По матерiалам Мiнiстерства юстиції України

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства