У 2010 році кожен третій українець звертався за послугами нотаріусів

31.01.2011


Усього торік нотаріуси здійснили майже 16 млн. нотаріальних дій.

За вчинення нотаріальних дій, повідомив Міністр, державні нотаріуси стягнули майже 63 млн. гривень державного мита. Приватні нотаріуси сплатили до державного бюджету майже 86 млн. гривень податків, а до Пенсійного фонду – майже 76 млн. збору.

При цьому найчастіше українці зверталися до нотаріусів за засвідченням копій документів. На цю нотаріальну дію протягом 2010 року приходилося майже 60 відсотків усіх звернень до нотаріусів.

Ще одна нотаріальна дія, яка найчастіше примушувала громадян звертатися за послугами до нотаріусів – посвідчення довіреностей. Протягом минулого року посвідчення склали понад 16 відсотків від усіх нотаріальних дій. Зокрема, українці посвідчували довіреності на розпорядження майном, транспортними засобами тощо.

Майже 14 відсотків у 2010 році склали нотаріальні дії із засвідчення справжності підпису. Майже 8 відсотків нотаріальних дій припадали на посвідчення заповітів, відкриття спадкових справ та видачу свідоцтв про право на спадщину.

Решта нотаріальних дій склали відносно невеликий відсоток від загальної кількості звернень. Це, зокрема, посвідчення договорів про відчуження нерухомого майна та земельних ділянок, договорів найму та оренди, накладення та зняття заборон з відчуження нерухомого майна та транспортних засобів, посвідчення договорів приватизації майна державних підприємств тощо.

Протягом 2010 року в Україні працювало 1435 державних та 5325 приватних нотаріусів. Приватні нотаріуси додатково утримували 3201 робоче місце.

 

Джерело: www.minjust.gov.ua

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства