Кабмін: ставки державного мита за проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно

24.03.2011


Кабінет Міністрів пропонує установити ставки державного мита за проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно. Відповідний проект закону, що був розроблений Міністерством юстиції, ухвалено сьогодні, 23 березня, на урядовому засіданні.

 

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, законопроект було розроблено з метою реалізації положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідно до якого з 1 січня 2012 року в Україні запроваджується державна реєстрація речових прав, а також створюється необхідна система органів державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Метою стягування державного мита є покриття витрат держави при здійсненні вказаної діяльності.

 

Проектом закону передбачено справляння державного мита за проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно - 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119 грн.); права власності на нерухоме майно, яке виникло та зареєстровано до 1 січня 2012 року –  50 відсотків ставки державного мита - за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно (59,5 грн.); речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно – 3  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн.).

 

За  словами Міністра юстиції, запропонований Міністерством юстиції підхід до визначення розміру ставок державного мита за проведення державної реєстрації прав базується на визначенні необхідного розміру видатків Державного бюджету України, які забезпечили би покриття витрат на створення, запровадження та утримання органів державної реєстрації прав.

 

 

23.03.2011


Джерело: Міністерство юстиції України

Новости

11.06.2017
Рынок недвижимости в 2017 году
В августе-сентябре 2017 года эксперты аналитики в сфере недвижимости прогнозируют "оживление" покупательского спроса.
29.08.2014
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування
Висновки експертів щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства
28.08.2014
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування. Нововведення від 23.08.2014 року
Щодо проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства